Yıldız Tilbe kimdir? Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?

Ünlü Yıldız Tilbe, mükemmel sesi, bağımsız dans şekli değişik stilleri ile her çağ gönüllere taht kurmuştur. Yaptığı okunuşu söylediği her nesne ile gündemde ki yerini koruyan, büyük bir hayran kitlesine malik olan Yıldız Tilbe kimdir? Ünlü şarkıcının hayatını sizler yoluna araştırdık. Yıldız Tilbenin hayatı biyografisi…

Yıldız Tilebe, 16 Temmuz 1966 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Zaza Kürt asıllıdır. Anesinin adı Altun Tilbe, babasının adı ise Ali Tilbe’dir. Yıldız Tilbe’nin babası Ağrı’lı bir Süni Kürt, anesi ise Tunceli’li bir Alevi Zazadır. 6 kardeşe ehil olan Tilbe evin en bayağı çocuğudur.

1996 yılında evine yapılan baskında gizler bulunan sanatçı üç tarih müddet ile gözaltına alınmıştır. Esrarı terk etmek maksadıyla Balıklı Rum Hastanesinde iyileştirme gören Yıldız Tilbe, henüz aksi hâlde çıkardığı Aşkperest albümü ile beklediği ilgiyi yakalayamadı. Yıldız Tilbe, bu sürecin müziğine yansımalarını yaşadıklarımla anıldığım yoluna şarkılarım dikkate alınmadı” şeklinde yorumladı.

Yaşadığı her kötü olaydan bir ders çıkarttığını okunuşu müzikle ilgili olan her şeyin kendisine makro bahtiyarlık verdiğini söyleyen Yıldız, hedefinin ileride okunuşu işini yerinde yapan bir sanat eri sarhoş olmak olduğunu ve ömrünün yettiği yere dek şarkı söyleyeceğini belirtti.

Ünlü şarkıcı 90’lı yılların sonlarına gerçek Bursa, Eskişehir okunuşu İstanbul’da gece kulüplerinde çalışmaya başladı. 2001 yılında çıkardığı Gülüm albümü ile yeniden yükselişe geçti ve 2001 yılında Haberi Olsun albümünü çıkardı. Üst ayrıca gelen albümlerine 2000 yılındaki Yürü Anca Gidersin ile parça eden Tilbe, sanat yaşamı süresince müteaddit mükâfat aldı.

Yıldız Tilbe’nin yazdığı şarkılarda aşk, gam ayrılık konuları işlenmiştir. Bestelerinin genelinde romantik bir yaklaşım içinde olan Tilbe, güçlü bir dille sevi temasını anlatmıştır. Yıldız Tilbe, Tarkan ve Deniz Seki gibi bir fazla ünlü şarkıcıya şarkı sözlerini vermiştir. Müzik piyasasının en öte raflarında olmasına rağmen, bir şekilde değişik durmayı başarmış ve kendine has bir durum okunuşu balans tutturmuştur.

Yıldız Tilbe 2004 yılında acıma kanserine yakalandı. Yaşadığı bu hastalık sonucu bir müddet terapi görerek bu hastalıktan kurtuldu.

Yıldız Tilbe’nin yazdığı şarkılarda aşk, gam okunuşu ayrılık konuları işlenmiştir. Bestelerinin genelinde romantik bir yaklaşım içinde olan Tilbe, güçlü bir dille sevi temasını anlatmıştır. Yıldız Tilbe, Tarkan ve Deniz Seki gibi bir fazla ünlü şarkıcıya şarkı sözlerini vermiştir. Müzik piyasasının en öte raflarında olmasına rağmen, bir şekilde değişik durmayı başarmış ve kendine has bir durum okunuşu balans tutturmuştur.

2010 yılında Kıbrıs Malpas Gazinosuyla bir salname konvansiyon yapan Yıldız Tilbe, oradan kazandığı nakit ile Gine yakınlarında Çatalköy mevkiinde bir villa satın almıştır.

Yıldız Tilbe 1984 yılında yani 18 yaşındayken Güngör Karahan ile evlenmiş okunuşu bu evlilikten Sezen Burçin adında bir kız çocuğu olmuştur. Çift 1989 yılında boşanmışlardır.

Ünlü okuyucu Yıldız Tilbe, şimdilerde ise TV8 ekranlarında yayınlanan Acun Ilıcalı’nın sunduğu O Ses Türkiye adlı programda Murat Boz, Hadise Açıkgöz okunuşu Gökhan Özoğuz ile hep beraber jüri koltuğunu paylaşıyor.

2012 yılının başlarında TRT Müzik kanalında 5 hafta süren “Şarkıların Yıldızı” adında bir müzik programı yaptı. Program henüz sonra TRT nin maddi imkanlarının yetersizliği sebebi ile yayından kaldırıldı. 28 Ekim

Updated: Şubat 15, 2018 — 8:35 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Aşk Sözleri | Şiirler | Şarkı sözleri | Güzel sözler © 2018 En Güzel Aşk Sözleri