İlk sahil kenarında karşılaşmıştık seninle

İlk sahil kenarında karşılaşmıştık seninle, nasıl güzel gülüyordun. İlk önce görmedin beni fark etmedin, o ilk bakışın hiç unutmuyorum hiç gitmiyor o ilk bakışın gözlerimin önünden sevgili. Nasıl içten, nasıl sıcak ve şaşkın bakmıştın.

İlk bakış, ilk sıcaklıktı gözlerinden yüreğime doğru akan. Alamadık gözlerimizi bir birimizden nasıl bir duygudur bu, nasıl bir his, nasıl bir sıcaklık. Bir bakışla insan bu denli etkilenip yüreğinin içi yanar ve titrer mi sevgili evet yüreğim yandı ve titredi.

Sende aynı duyguları hissettin sevgili ve o an bağlandık biz hiç tanımadan, adımızı bile bilmeden, bir bakışla yanarak, titreyerek bağlandık sevgili. Şimdi diyorum ki sevgili iyi ki gelmişim o sahile ve iyi ki görmüşüm seni hayatımın anlamı biricik sevgili.

 

NELER GÖRDÜM NELER SERHAT ELİNDE

Neler gördüm neler serhat elinde, Güzelliği baki kalır dilinde,  İnsan hiç yüzmez mı Çıldır Gölünde Diyarlar içinde pozu başkadır Ardahan gözümde solmayan güldür Kars’ın kalesinde aklını daldır Meyvesi sebzesi İğdır’ın boldur Yedin mi bal kaşar kazı başkadır Ovası yaylası yanına çeker Uzakta kalanlar boynunu büker Dağların başına kalın sis çöker Kış mevsimi gelsin buzu başkadır Kartallar süzülür sayısızca var Geçim kaynakları ekinle davar Düşmanlara karşı cümlesi duvar Tarihlerde şanlı izi başkadır Haşan Harâkani kulların hası Pirim Aşık Şenlik tutarım yası Ozanları siler yürekten pası Sazı dillendi mi sözü başkadır
Hak dostu şairim dağları aştım Sanki de serhatta cennete düştüm Hasreti sarınca içimi deştim Derim ki serhata gezi başkadır.

 

VAY BANA BANA

Bende bu dünyaya geldim geleli Deriler esir aldı vay bana bana İyiyi kötüyü bildim bileli Benim aklım daldı vay bana bana İnsaniar üstüne kurulmuş pazar Kimin gücü yetti o onu ezer Şeytani hallerden bu canım bezer Gül cemalim soldu vay bana bana Bir ahbap arasam keseme bakar Biraz yüz verdimse başıma çıkar Menfaat görmesin bir günde bıkar Kötü zaman oldu vay bana bana Dedikodu şimdi dillerde sakız Senlik benlik hali gözlerde dikiz Vallahi zararsız şu bizim öküz Bağrım öfke doldu vay bana bana Gördüm çoktan kaçmış kantarın topu Baban oğlu olsa gösterir kapı Biraz öne çıksam çekerler ipi Bir sözüm mü kaldı vay bana bana Hak dostu şairim halim hoş değil Söylediğim gerçek hayal düş değil Etten kemiktenim bu can taş değil Felek tokat çaldı vay bana bana.

 

 

Updated: Ağustos 12, 2017 — 11:07 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Aşk Sözleri | Şiirler | Şarkı sözleri | Güzel sözler © 2018 En Güzel Aşk Sözleri
sohbetci bizimmekan