Ebru Gündeş kimdir?

Evet aSkkenti.Com okurları siz değerli kullanıcılarımızı için bugün kim bu ünlü köşemiz de sevgili sanatçılarımızdan olan sesi ve kişiliği ile örnek bir isim olan Ebru Gündeş ile ilgili dilimiz döndüğü kadar ile sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Ebru Gündeş 24 Temmuz 1975 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Müjgan Kumartaşlıoğlu’dur. Babası Remzi Gündeş, ünlü sanatçı 5 yaşındayken evi terk etmiştir. Ebru Gündeş ilkokulu Ankara’da Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulunda tamamlamıştır. Daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşen Ebru Gündeş, maddi sıkıntılar yüzünden eğitimine devam edememiştir. Buraya kadar herkesin bildiği gibidir. Ama en önemli olanı ise kendisin esis bir ses tonu olması bütün parçalarının en iyi şekilde seslendirerek Türkiye gündemine oturması olmuştur.

Tabikide gerçirmiş olduğu büyük bir beyin kanaması ilede ülke gündemine oturması tüm sevenlerini taraflı tarafsız üzmüştür. Allahın izni ve de sevenlerinin duaları ilede tez zamanda iyileşmiştir.

Ünlü Azeri iş adamı Rezzan zaraflada evlenip mutlu bir yuvaya kovuşmuştu ki bu seferde kocasının işlediği suçlardan bir türlü talihi gülmedi ama her ne olursa olsun o asla sevenlerine sırt dönmedi ve nereden geldiğini unutmadı ve de şuan da hala en iyi yerlerde o vardır.

Ebru gündeşin en iyi eserleri her zaman her yerde dillere dolanmış ve asla unutulmamıştır. Seslendirdiği eserlerde öyle bir şekilde yorum katarak seslendirmiş büyük sanatçılardandır her zaman bizlerin gönlünde sarsılmaz bir yer almıştır.

Sevgili okurlarımız dilimiz döndüğü elimizin izin verdiği kadar Türk pop en önemli isimlerinden olan Ebru Gündeş hakkında naçizane bilgiler dile getirdik umarım sıkılmadan okumaya vesile olmuşdur.

Sözün özü bu ülkede çok pop sanatçısı var heleki günümüzde sosyal mecralar sayesinde herkes ses sanatçısıyım derken bu Türk pop’un en öncülerindendir. Ebru Gündeş onun eserlerini ezbere bilmeyen yoktur. Ebru gündeş ses ile ve rol aldığı dizi ve filmlerle de bizlere eşsiz bir göz zevki yansıtmıştır. Bu filmler den bazları ise şöyledir :

Tanrı Misafiri – 1993

Fırtınalar – 1995

Deli Divane – 1997

Sen Allah’ın Bir Lütfusun – 1999

Affet Beni – 1999

İmkansız Aşk – 2006

 

Şimdi birkaç eserlerinden örnekler sunalım:

Tanrı Misafiri – 1993

Tatlı Bela – 1994

Ben Daha Büyümedim – 1995

Kurtlar Sofrası – 1997

Sen Allah’ın Bir Lütfusun – 1998

Dön Ne Olur – 1999

Ahdım Olsun – 2001

Araftayım – 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Aşk Sözleri | Şiirler | Şarkı sözleri | Güzel sözler © 2018 En Güzel Aşk Sözleri
sohbetci bizimmekan