Bayilik İlanlarını Takip Edin

Günümüzde birçok kurumsal olan firmalar çeşitli alış veriş merkezlerinde hizmet vermeye devam etmektedir. Sadece giyim sektörü olarak değil, yiyecek içecek gibi birçok alanda kurumsal firmalar bulunmaktadır. Fakat bu kurumsallık yerini bir süre sonra bayiliklere bırakarak şahsın biraz daha fazla kazanmasına yol açmaktadır. Örneğin bir çiğ köfte dükkanının çiğ köfteleri meşhur iken isim değiştirmeden merkezlerine bağlı olarak başka bir mekana kendi ismiyle yer açmasına izin vermektedir.
Kısaca isim hakkını koruyarak dükkanlarının başkaları tarafından işletmesine izin verilmesine denmektedir. İsim hakkını koruyarak başka kişilere ekmek kapısı açmalarına ve bayilik vermelerine kendi reklamlarını yaparak da hem o kişilerin kazançlarını sağlamakta ve aynı zamanda kendi kazançlarını aynı şekilde devam ettirmektedirler. Giyim sektöründe bayilik veren firmalar çok olduğu gibi merkezle beraber yarı yarıya hak veren birçok kurumsal mekan bulunmaktadır.
Bayiliklerini açan firmalar nasıl işlemektedir?
Bayiliklerini veren firmalar kendi merkez şubelerinden ayrı hareket etmeksizin beraber iletişim halinde bulunarak satış yapmayı kolaylaştırmaktadırlar. Bayilik veren firmalar kendi isimlerini kullandırarak mekan açmayı belirli şartlarda koşmaktadır. Mekanı önce bayiliği üstlenecek kişi bulmaktadır. Tüm maddi ve manevi özellikleri kullanarak bütün aşamalardan geçerek bayiliği almak ve bayiliğin alınması için kabul edilmek zorlu süreçlerden biridir.
Şartları yerine getirirken en önemli kurallardan birisi de firmanın olağan yapısını bozmamaktır. Yani açılacak olan bayilik bir iddia bayisi ise bayinin merkez şubesiyle yapısı aynı olmalı ve aynı sistemi kullanarak devam ettirmek durumundadırlar. Tanınmış olan firmalar bayiliklerini verdikleri kişileri takip altında tutarak merkez ile iletişim halinde bulunmalarını sağlamaktadır.
Bayilik almak kolay mıdır?
Bayilik almak gerçekten kolay değildir. Fakat şöyle bir olay vardır ki bayiliğini verdiği firma bayiliğini takip ederek gerek giyim mağazası, gerek yiyecek sektöründe ki merkez şube tarafından ürünler tedarik edilmektedir. Bu ürünler aynı dizaynda yerleştirilmekte ve belirli bir kazanç olan kısımda merkez şubeye tedarik ürünler için yardım edilmektedir. Yüzde dilimlerini alan kişiler merkez şube ile sürekli iletişimde bulunmaktadır. Bayiliğini alan kişi o yerin franchise sahibi olmaktadır.
Bayilikleri almanın genel şartları nelerdir?
Öncelikle bayilik almanın en önemli şartlarından biri sözleşme süresidir. Sözleşme süresinin olma sebeplerinden biri her iki tarafı her durumda korumaktır. Her firmanın bayiliğini alarak giriş bedeli bulunmaktadır. Bu giriş bedelleri ile masraflar her iki taraf için de karşılanmaktadır. Mekanı açma bedeli bulunmaktadır ki günümüz şartları ile bir mekan, bir dükkan veya bir restoran açmak hiç kolay bir iş değildir. Açılan veya alınan yerin elde edilen gelirin belirli bir kısmını reklam payına almakta ve sözleşme süresi boyunca sabit bayilik ücreti ödenmektedir. Konumu ve yeri en önemli özellikleri arasında bulunmaktadır.
Konumları mekanın merkez için çok önem arz etmektedir. Çeşitli eğitimler alarak başlanan bu işlere merkez ile aynı çalışılmasını sağlanmaktadır. Bayiliklerini verecek olan bu firmalar çeşitli araştırmaları yaptıktan sonra karşılıklı olarak yıllarca çalışma işine girmektedirler. Aynı zamanda bir aile gibi kalabalık olmaktadırlar. Birbirlerine destek olarak çalışma hayatlarına kaldıkları yerlerden devam eden firmalar franchise sahibi olan kişilere sonuna kadar güvenmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Aşk Sözleri | Şiirler | Şarkı sözleri | Güzel sözler © 2018 En Güzel Aşk Sözleri
sohbetci bizimmekan